22 Ayar Altın Bilezik: Kaliteli İşçilik Online Mağazalarda İndirimli

22 Ayar Altın Bilezik: Kaliteli İşçilik Online Mağazalarda İndirimliTarih boyunca her zaman en değerli madenlerden biri olarak bilinir altın. Doğada serbest olarak bulunur. Göz alıcı parlaklığı ve kolay şekil alabilmesi sebebiyle ilk çağlardan beri insanlar tarafından kullanılmaktadır. İnsanlar tarafından yaygın olarak bilinen ilk metaldir. Teknolojik açıdan bakıldığında demir ve bakır büyük ölçüde işletilmiş olsa da altın her zaman bu elementlerden daha değerli bir yere sahip olmuştur. Güzelliğin ve gücün simgesi olarak bilinir ve eski zamanlardan beri tabak, bardak, vazo, takı ve para olarak kullanılmıştır.

İşleme Hazır Hale Getirilme Aşamaları

İlk olarak saf halde bulunduktan sonra bin derecede eritilir ve sıvı hale getirilir, eritme aşamasından önce açık sarı renkteyken eritme aşamasında daha koyu ve parlak bir renk alır. Daha sonra kalıplara koyularak sertleşmesi sağlanır. Sert hale geldikten sonraki aşaması dövülmesidir, gerektiği kadar dövülür, bölünür ve yapılacak olan takı için şekillendirilmeye başlanır. Gerekli işçilik yapılınca da yıkanır, cilalanır ve hazır hale getirilir. Kolyeler, bilezikler, yüzükler akla gelebilecek her türlü takı altından yapılabilir. Ülkemizde altın sanayide de kullanılıyor ancak takı olarak kullanan kesim oldukça fazla. Altının saflığı ayar olarak belirtilir. Yüzde yüz saf altın 24 ayar altındır. En çok kullanılan ayar olan 22 ayar yüzde doksan altı saf altın içerir, 18 ayar yüzde yetmiş beş, 14 ayar ise yüzde elli sekiz saf altın içermektedir. Tamamlayıcısı nispeten daha ucuz olan gümüş elementidir. Ama bazen bakır da kullanılmaktadır. Gümüşle tamamlandığı zaman yeşilimsi renginden dolayı yeşil altın adı verilir ama bakırla karıştırıldığı zaman kırmızımsı bir renk aldığı için kırmızı altın olarak tanımlanır.

Altın Bilezikler ve Kolyeler Yatırım Aracı Olarak Kullanılıyor

Altın Bilezikler ve Kolyeler Yatırım Aracı Olarak KullanılıyorEn çok kullanılan ayar olan 22 ayar altın, bilezik, kolye, yüzük, küpe gibi takılar yapılarak kuyumcu vitrinlerindeki yerlerini alır. Düğünlerde, nişanlarda, sünnet düğünlerinde ve çocuk doğumlarında en çok alınan hediyelerden biridir. Özellikle doğuda altın takılara oldukça fazla ilgi vardır. Gelinlerin kolları 22 ayar altın bileziklerle dolup taşar. Bebek doğduğunda ise alınacak en değerli hediye altın liralar veya bileziklerdir. Hem takı hem de yatırım amacıyla hala popüler olan altının fiyatı günden güne artmaktadır. Özellikle ev hanımlarının en çok kullandığı yatırım aracıdır. Ev hanımları günlerde para toplayarak yatırım yapmaya çalışırlar. Genelde evde güvenli bir yer bulamayan hanımlar topladığı paraları 22 ayar altın bilezik veya kolyelere çevirip üzerlerinde taşımayı daha güvenli bulurlar.

Altın Alırken Güvenli Mağazalar Tercih Edilmeli

Altın fiyatları el yaksa da her zaman en güvenli ve kazandıran yatırım aracı olacaktır. Satın alırken mutlaka güvenilir yerlerden almak gerekiyor. Sahte ürünlere karşı dikkatli olunmalıdır. Online mağazalarda güvenli bir şekilde satın alınabilen altın takılar kaliteli işçilik ve indirimli fiyatlarıyla altın severlerin imdadına yetişiyor. Hem kaliteyi hem de çeşitli modelleri en uygun fiyatta sunan online mağazalardan Pırıltı Alyans ve Altın Çarşı internetten altın siparişi vermek isteyenler için güvenirliğini kanıtlamış mağazalardan.